REKOLEKCJE - ARCHIWUM

"Milczący Ojciec" 3 - dniowe rekolekcje w ciszy

MILCZĄCY OJCIEC

Z Maryją i św. Józefem przez Jezusa do OJCA w Duchu Świętym

W Roku św. Józefa, św. Jakuba i Rodziny zapraszamy każdego mężczyznę i każdą kobietę
do wspólnego przeżycia czasu skupienia i odkrywania prawdy o człowieku, jego tożsamości, sensu życia, powołania.
Towarzyszymy w drodze do uzdrawiania i pogłębiania relacji z Ojcem, z sobą samym, z bliźnim, z całym stworzeniem.
Skuteczną i niezawodną pomocą na tej drodze jest zawierzenie siebie, rodziny, pracy św. Józefowi - najpotężniejszemu z mężów, opiekunów, obrońców.
Przeżyte w ciszy dni skupienia przygotowują do zostania duchowym synem/córką św. Józefa, jako ojca współczesnego człowieka i obecnego czasu.

WIELKIM SPRAWOM TOWARZYSZY WIELKA CISZA

MIlczący Ojciec

W ramach rekolekcji:

• codzienna Msza św.;
  • Adoracja;
  • konferencje;
  • spowiedź św.;
  • duchowa rozmowa z kapłanem.

Zapewniamy:

• zakwaterowanie w pokojach 1, 2, 3, - osobowych;
  • pełne wyżywienie;
  • możliwość spacerów po atrakcyjnej okolicy nad Zalewem Wiślanym.

Zgłoszenia i informacje pod nr tel. 693 922 209

Dodatkowym atutem jest miejsce usytuowania Klasztoru w Kadynach, który położony jest na Górze Klasztornej, na skraju rezerwatu Kadyński Las na terenie Wysoczyzny Elblądzkiej.

Rekolekcje będą odbywają się w następujących terminach (do wyboru):

• 12 - 15 maja;
  • 28 - 30 maja 2021r.
  • 11 - 13 czerwca 2021r.
  •   2 -   4 lipca 2021r.
  • 10 - 12 września 2021r.
  • 24 - 26 września 2021r.
  • 22 - 24 października 2021r. (3 dni skupienia "Promieniowanie Ojcostwa")
  • 10 - 12 grudnia 2021 r. (ostatni termin w tym roku)

Następne terminy zostaną podane wkrótce.

Zgłoszenia i informacje pod nr tel. 693 922 209

Dla chętnych z Gdańska i okolic, wyjazd spod Domu Parafialnego OO Cystersów w Oliwie ul. Polanki 131, w piątki o godz. 9.00. Powrót w niedzielę, w godzinach wieczornych.

Odpłatność: ofiara dobrowolna wg własnych możliwości.

MIlczący Ojciec

Szczegółowy program Dni Skupienia:

I dzień piątek:

• 20:00 Msza św.
  • 21:00 Apel
  • 21:15 Przerwa – w ciszy
  • 22-24:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu Różaniec Święty cz. Chwalebna i Litania do św. Józefa

III dzień niedziela

•   7: 30 Modlitwa i medytacja
  •   8:15 Msza św.
  •   9:15 Śniadanie
  • 10:30 Konferencja IV
  • 11:15 Czas na kawę i spacer w ciszy
  • 13:30 Obiad i zakończenie ciszy
  • 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Poświęcenie oleju, wody, oliwy, świec i zakończenie Rekolekcji

* - w maju - majowe
   - w czerwcu - czerwcowe

Plan może ulec zmianie, o czym będziemy informować na bieżąco.

Zgłoszenia i informacje pod nr tel. 693 922 209

Możliwość Spowiedzi św. i rozmowy z kapłanem w czasie adoracji i po kolacji.

"Trzy dni ze św. Józefem w Kadynach" - wywiad z Ojcem Gracjanem OFM

o. Gracjan

Z Maryją i św. Józefem przez Jezusa do Ojca w Duchu Świętym - tak brzmi motto rekolekcji "Milczący Ojciec", do udziału w których zaprosili ojcowie franciszkanie z parafii św. Antoniego Padewskiego w Kadynach. Jak wyjaśniają w zaproszeniu, te trzydniowe ćwiczenia duchowe mają pomóc uczestnikom "w ich drodze do uzdrawiania i pogłębiania relacji z Ojcem, z sobą samym, z bliźnim i z całym stworzeniem".

Rekolektanci przeżywają ten czas w ciszy. Odstępstwem od tej zasady jest chorał gregoriański, którego mogą słuchać podczas posiłków, a także okazja do rozmowy duchowej lub spowiedzi.

Jak tłumaczy o. Gracjan Landowski OFM, współprowadzący rekolekcje, ćwiczenia duchowe towarzyszące rekolekcjom "Milczący Ojciec" pomagają "wejść w ciszę" i w kontekście życia św. Józefa "dobrze ją zagospodarować". - Jego milczenie jest bardzo głębokie i... treściwe. Święty Józef nie był milczkiem, on wiedział, kiedy mówić, a kiedy nie. Można powiedzieć, że wchodził w stan kontemplacji. Jak mógłby nie być człowiekiem kontemplacji, gdy żył tak blisko Syna Bożego? - uważa.

Po raz pierwszy rekolekcje te odbyły się w maju i spotkały z tak dużym zainteresowaniem, że kolejne ich edycje zostały rozpisane do jesieni. Udział w nich biorą ci, którzy szukają rekolekcji prowadzonych w takim stylu, ale także ci - jak mówi franciszkanin - którzy są rozbici wewnętrznie lub po trudnych doświadczeniach życiowych. - Chodzi nie tylko o to, żeby o Józefie czegoś się dowiedzieć, ale by mu się zawierzyć - zaznacza o. Gracjan.

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek przed południem, a kończą w niedzielę po godz. 15. Więcej informacji znaleźć można na stronie: klasztorkadyny.pl w zakładce "Rekolekcje".

Źródło:
"Gość Niedzielny"