Aktualności parafialne

GRAFIK SPRZĄTANIA KOŚCIOŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela – Wielkanocna, 28.04.2024

1. Msze św. w niedziele o godz. 9.00 i 11.00.
    W dni powszednie o godz. 18.00.
  2. We wtorek po Mszy Św. nabożeństwo do św. Antoniego.
  3. W Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Jak co czwartek adoracja od godziny 17.00 zakończona modlitwą z liturgii godzin – nieszporami. Następnie Msza św. o nowe i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz za ministrantów i ich rodzin. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 9.00. W sobotę o godzinie 14.30 różaniec i o 15.00. Msza św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róży Różańcowej.
  5. Od pierwszego maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać po Mszy św. o 18.00, a w niedzielę po Mszy o 9.00 i po 11.00.
    • w poniedziałek 29 kwietnia, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
    • w czwartek 2 maja, św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
    • w piątek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Chociaż w tym roku 3 maja wypada w piątek, to na terenie Polski nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, z racji uroczystości Matki Bożej Królowej Polski; w sobotę 5 maja, św. Floriana, męczennika.
  1. W przyszłą niedziele po Mszy św. o 11.00 zbiórka ministrancka.
  2. W środę 1 maja zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania po nabożeństwie majowym, na próbę generalną wraz z rodzicami oraz, jeśli mogą, też i świadków bierzmowania. A spowiedź przed bierzmowaniem odbędzie się 9 maj od godziny 17.30.
  3. Dziękuję panią Dagmarze i Ewie, za kwiaty, a pani Celinie za ciasto. Również bardzo mocno dziękuje wszystkim osobą, które wczoraj posprzątały kościół, a na przyszłą sobotę na godz. 9.00 poproszę panie, Annę Gronczewską i Wiolettę Jernat.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: kawaler Adrian Dyl i panna Dagmara Hołubiuk Oboje jeszcze z parafii tutejszej. Narzeczonych polecam modlitwom nas wszystkich. Ktokolwiek wiedziałby o istotnych przeszkodach zachodzących między nimi, proszony jest o poinformowanie o tym w Kancelarii proboszcza.

Pokój i Dobro!

V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia
9.00

• Za + Edwarda.
  • Za ++ Helenę i Mariana Korneckich oraz Edwarda i Marię Czerwińskich.

11.00

• W 50 rocznicę ślubu Cecylii i Mieczysława, o Boże błogosławieństwo o potrzebne łaski dla nich.
  • Z podziękowaniem za 40 lat małżeństwa Krystyny i Andrzeja z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia.

14.00

• O łaskę nawrócenia dla Artura.

Poniedziałek 29 kwietnia

• Za + Edwarda.
  • O Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Andrzeja Boboli.

Wtorek 30 kwietnia

• Za + Edwarda

Środa 1 maja

• Za + Michała.
  • O łaskę nawrócenia dla Artura.

Czwartek 2 maja

• Za + Michała.
  • O Boże powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o Boże błogosławieństwo dla ministrantów i ich rodzin.

Piątek 3 maja

• Za Parafian.

Sobota 4 maja

15.00

• W pewnej intencji.
  • W intencji dziękczynno-błagalnej o wszelkie błogosławieństwo Boże dla Kazimiery i Tadeusza oraz całej rodziny.

VI Niedziela Wielkanocna – 5 maja
9.00

• Za Parafian.
  • Za + Stanisława Grabowskiego w 26 rocznicę śmierci.

11.00

• Za + Michała.
  • Za + Leszka Czyścieckiego w 2 rocznicę śmierci.
  • CHRZEST - Leo.